Re: Díky za Váš Blog

admin | 13.09.2013

Dobrý den,
co se odpadů týče, tak popelnici nemáme. Jednou týdne odvážím odpad na vozíku do sběrného dvora. Hromosvod nemáme, ale doporučuji uzemnit zatloukacím kolíkem(střecha, kabel, kolík). Co se podlah týče, tak jsem odstranil části, které byly již zničené vlhkostí, ostatní je v pořádku. Proti pokračující hnilobě stačí naimpregnovat nějakou protiplísňovou impregnací. Pokud by se stavěl nový mobilheim, musel by splňovat požadavky pro karavan (ocelové šasí, kolečka, podpěry), jinak se jedná o mobilní stavbu - nebo dočasnou stavbu na ohlášení, případně postačí územní souhlas stavebního úřadu.Bohužel je to město od města - úřad od úřadu jiné. Ministerstvo k mobilním domům prozatím nevydalo žádné nařízení, a obce se při jednáních odvolají jen na doporučení ministerstva, které namá právní oporu, takže obce nemají žádnou oporu v zákoně. Moje paní se nadřela to je pravda, ale taky se hodně nabrečela, nežli jsem to dal dohromady, celkem dlouhou dobu (měsíc) jsme bydleli v ruině. Načisto jsem udělal jen ložnici a koupelnu a šup se stěhováním. Teď je šťastná a spokojená a podle jejích slov by toto bydlení za nic nevymněnila.

Přidat nový příspěvek