Re: DUO

ADMIN | 04.06.2014

Zdravím.
Tak... vidím že si pohráváte v obou variantách se dvěmi kontejnery. Varianta do L je výhodná v tom, že se dá zde vcelku jednoduše jedním zastřešením vytvořit poměrně dobrá terasa (jednou obdelníkovou sedlovou střechou). Co se obrázku č.2 týče, tak samozřejmě se tato varianta dá v pohodě provést, musíte však počítat s náklady na zateplenou podlahu a příčky. Předpokládám, že střecha by byla obdelníková, sedlová přes celý prostor. Stěny se dají vyrobit z modulových sendvičových pur panelů, které se dají na netu sehnat za cca 350,-m2, ale 5 metrů na lehkou příčku je vcelku dost. Musel by jste mít uzavřený konstrukční prvek, to jest pevný průvlak nejlépe z jenoho kusu s několik podpěr. Počítejte však také s tím, že tam bude zátěž střechy.

https://www.bazar-zdarma.cz/dum-zahrada/stavebni-material/pur-panely-ii-tridy-41435.htm

Cena rekonstrukce je velmi těžko odhadovatelná, protože neznám Vaše požadavky na materiály. Je třeba počítat s tím, že většina starších kontejnerů, nemá zcela rovné stěny a stropy a pro pěkný interiér je nutno je dodatečně upravit například obkladem ze sádrokartonu přímo na stěnu, dají se lepit, či šroubovat. Pro strop platí totéž, ten bych řešil sádrokartonem na rastru. Na rastr se dá umístit kabeláž nových rozvodů osvětlení a také zásuvek ještě před zaklopením sádrokartonu. Podlahy předpokládám plovoucí, k těm se dají zakoupit zakončovací lišty s prostorem pro kabely zásuvek a také se prodávají na tyto lišty zásuvkové moduly, takže je to jeden celek. Pokud budete vše dělat na novo, musíte si zvážeit veškeré okolnosti pro pořizování materiálu. Celová rekonstrukce obsahuje výměnu kabeláže, zásuvek, vypínačů, rozvaděče, jističů, chrániče, také rozvody tepla, výrobník tepla a teplé vody, rozvody vody, odpady, jímku, a hromadu dalších neviditelných věcí. Předpokládám, že se s rekonstrukcí včetně nové střechy nevejdete do 150000,- Všechno záleží na tom, co, kde a za kolik seženete a zda si všechno uděláte sám Já mám ten dar, že dokážu bleskově zhodnodit v dlouhodobém měřítku co se dá na co použít, myslím materiál, který někde dostanu zdarma či velmi levně. Mám výhodu v tom, že si dokážu udělat sám všechno, co potřebuji. Pokud máte stejný dar, budete mít všechno podstatně levnější. Zásada je, získat levně, či zdarma, nikdy nedělám pro mně nevýhodné obchody.

Přidat nový příspěvek