Zateplení mobilheimu

LukyCB | 06.11.2014

Dobrý den,
jsem z Českých Budějovic a nacházejí se tu dvě firmy, které rekonstruují a nabízejí mobilheimy. Jedna z nich je Marvel a druhá se nachází na www.mobilnidum.eu. Tu druhou zřejmě využijeme. Nabízí předělání zásuvek na standard, zateplení rozvodů, zateplení spodku, svršku i zdí. MH má i sedlovou střechu, vypadá to pěkně. Dá se zde nechat instalovat i krb na dřevo. Moje otázka zní. Kolik si myslíte, že zde člověk reálně protopí za rok?? Je mi jasné, že se cena bude lišit podle použitého zdroje tepla, tak řekneme, že mě zajímá pouze výtop přímotopy. Kolik obvykle protopíte v takto zatepleném MH?? Byl jsem v zateplenym mh v létě - věnku asi 30°C a uvnitř bylo velice příjemně - podotýkám, že MH byl celej den na ukrutnym vedru a měl zavřená okna, čili izolace funguje plní funkci. Domnívám se, že by vzhledem k této zkušenosti mohl fungovat s parametry nízkoenergetického domu a topné by mohlo být do 10 tisíc. Četl jsem, že v celoročním MH bez přidaného zateplení se protopí 20 tisíc - MH s renovací stojí 450 tisíc, tak snad se to vyplatí.

děkuju za odpověĎ!!

Přidat nový příspěvek