Re: Problémy s úřady

ADMIN | 24.08.2015

Dobrý večer.
Český stavební zákon nezná pojem mobilní dům, mobilheim, mobilhause a podobně. Pokud bude domek volně stát na kolech a na stbilizačních podpěrách nemůže od Vás nikdo a žádný způsobem stavební povolení nebo ohlášení chtít, stčí na to místní nebo územní souhlas. Úřady se řídí pouze doporučením ministerstva a nemá žádné závazné stanovisko. Pokud máte vlastní pozemek a nebrání tomu třeba fakt, že pozemek je nějakým záludným způsobem chráněn (třeba vzácné rostliny a podobně) nemůže vám nikdo zakázat si jej na místo postavit. Všech 5 úřadů po Vás chce nesmysly, které nemají oporu v zákoně. Ten poslední úřad dává své stanovisko pro trvalé bydlení. Pokud chcete trvale bydlet v tomto domku a chcete i vlastní číslo popisné, neobejdete se bez výšky 255 cm na 2/3 obytné plochy. Pokud chcete jednoduché řešení proti tupým úředníkům, kteří nemají potřebné znalosti, nahlašte si domek jako kůlnu na ohlášení. Nejjednodušší a nejschůdnější řešení je, napsat dopis na jejich nadřazený krajský stavební úřad s citací jejich stanovisek a požádat o stanovisko jejich. Pokud neuspějete napište celou situaci na ministerstvo pro místní rozvoj a požádejte o jejich stanovisko. Nebojte, v klidu s nimi komunikujte ukousnout Vás nemohou. Mně již nemají rádi na žádném z ministerstev, jsem velmi dotěrný a drzý, když se mi něco nelíbí.

s pozdravem ADMIN

Přidat nový příspěvek