Re: Projektová dokumentac

ADMIN | 11.02.2016

Dobrý večer Karle.
To co mi zde píšete je jen ukázka otřesného diletantsví úředníků. Jak jsem již mnohokráte psal, tak neexistuje žádná závazná norma, či zákon, týkající se mobilheimů. Pojem mobilní dům, mobilhaus, mobilheim a podobně náš stavební zákon nezná, takže co úředník a úřad, to naprosto rozdílné stanovisko. To co po vás chtějí je debilovina nejvyššího kalibru a nic takového k domku nepotřebujete a obzvlášť, pokud se jedná o dočasné umístění na pozemku. Projektová dokumentace by ve vašem případě vyšla cca 6000 - 10000,- a vypracování je otázka několika týdnů. Jinak pokud jste domek kupovali u atorizované firmy, tak požádejte je o dokumentaci k domku. Ale k čemu. Pokud nebudete chtít stavbu užívat jako trvalé bydlení a nebudete se tam jakože stěhovat s trvalým bylištěm, tak nemají nárok. Kdo Vám dokáže, že se zde jen nerekreujete, nebo se zde jen nepřevlékáte, nebo domek nencháváte jen pro hlídacího psa, jako boudu.
Pro umístění na pozemek vám stačí maximálně místní nebo územní souhlas, zcela jistě nedeklarujte domek jako stavbu k trvalému bydlení, ale pouze jako rekreační objekt, ale nejjednodušší je nahlásit to jako kóji pro skladování zahradního nábytku, nebo zahradní chatku a podobně. V každém případě se nejedná o stavbu pevně spojenou se zemí a jedná se o mobilní objekt. U Vás je problém v tom, že Vás vydírají zasíťováním. Ještě by mně zajímalo, jestli je zasíťování řešeno z obecního systému nebo máte soběstačný systém (studna a žumpa, nebo veřejný vodovod a kanalizaci). Ve Vašem případě bych asi řešil nejprve stavební povolení pro stavbu domku (mobilheim zaparkujte prozatím bez zasíťování) i kdyby jste měli poté kolaudaci prodlužovat i několikrát a na základě povolení bych nechal připojit přípojky až do místa, kde bude stát domek, tedy bianko. Po připojení sítí bych se napojil bez nějakých dalších povolení na origo přípojky ve fiktivním domě. Co se týče elektrické přípojky, pro stavbu se řeší mobilní rozvaděč, ze kterého je napojena stavba a až pak se řeší přípojka na sloupek, ale pokud máte již sloupek pro elektroměr, tak si můžete nechat připojit normálně elektroměr a na něj se pak píchnout prodlužovákem, na to Vám nemůže úřad pípnout ani ň. Co se odpadů pro WC týče, tak se to dá řešit buď chemickým WC uvnitř domku, nebo toy WC, nebo běžnou kadibudkou. Voda se dá řešit na oko IBC kontejnery, na které nemusíte mít žádné povolení. Co se praní a mytí týče, tak holt budete tvrdit, že si necháváte prát a umýváte se z lavorku na zahradě. Samozřejmě se dájí odpady řešit mobilní žumpou, tedy nádrží, kterou později můžete použít k domku na dešťovou vodu, kterou využijete pro splachování WC, do té se napojíte a necháte si ji pravidelně vyvážet. Trvalé bydlení Vám zde stejně nepovolí, neboť 2/3 obytné plochy nemá 255 cm. Pro rekreační objekty je norma mírnější.

snad Vám můj názor alespoň trochu pomůže

s pozdravem ADMIN

Přidat nový příspěvek