Re: Re: Re: Re: koupe mobilheimu

nalim122 | 12.03.2016

Koupě dvou mobilních domů jsme řešili s prodejcem MOBILHEIMY. EU. Spokojenost po všech stránkách. Cena, doprava, komunikace, prostě spokojenost. Jinak jsme mobilheimy postavily na zakoupenou zahradu o velikosti 1800 m2. Jsou postaveny do "L". Co se týče umístění jsme museli mít kompletní projektovou dokumentaci se vším všudy. Zdejší stavební úřad mi udělil pokutu za provádění černé stavby (prováděl jsem úpravy mobilu-zateplení, výměna oken, výměna střechy atd). Potom jsem musel požádat o dodatečné povolení stavby. Proběhlo klasické stavební povolení s kolaudací. Nyní zde bydlíme trvale s číslem popisným již 4 rok. Vše máme na elektriku (topení, vaření, teplá voda). Náklady na bydlení nám vycházení na cca 2450 Kč na měsíc. Jinak bychom neměnili.
-------------------------------------------------------------


ADMIN
Dobrý den.
Jsem překvapen sumou, kterou píšete, jako náklady na bydlení, tedy 2450,- pro plně elektrifikovanou domácnost, a co voda a likvidace odpadních vod. My máme tedy jen jeden mobilheim, zateplený, máme nejlevnější komfortní vytápění, tedy tepelné čerpadlo a nízký tarif, vodu neplatím a odpady také ne a náklady na bydlení nás nyní vycházejí cca 2000,- Elektrické vytápění je jedno z nejdražších systémů vůbec. Při běžném výpočtu pro 4 přímotopné panely na dva mobilní domky s nízkým tarifem, mi to chce - nechce vychází jen v topení na sezónu měsíčně na 3500 - 4500,- Kč, plus ostatní spotřebiče, to je dalších cca 1500,-, tedy měsíční náklady nevlezou pod 5000,- plus vodné a stočné dalších cca 600,-. Kolega od ČEZ má nejlevnější možný tarif na 24hod., plně elektrifikovanou domácnost, srubový energeticky pasivní domek s 5 přímotopy, a měsíčně hradí v zálohách ne elektrickou energii 4800,- po celý rok. Mohu poprosit o energetickou náročnost Vaší domácnosti pro vytápění, tedy kolik kilowat mají Vaše přímotopy jednotlivě a kolik kusů máte, nebo pokud máte elktrokotel, tak jaký výkon.

Děkuji ADMIN

Přidat nový příspěvek