Re: Co na stěny?

ADMIN | 09.06.2016

Dobrý den Martine.
Na stěny se dá nanášet jak klasický malířský nátěr, tak akrylátové nátěrové hmory, je třeba důkladně odstaranit tapety a napenetrovat. Doporučoval bych však použít fasádní nátěrovou hmotu, neboť má vysokou přilnavost a odolnost vůči otěru, jsou i fasádní nátěrové barvy, obsahující jemná zrníčka písku, pak stěna vypadá jako zděná s klasickou omítkou. Já jsem pro nás udělal plastickou omítku z flexibilního lepidla na perlinku, nicméně v porovnání s tapetami s mi to zdá pracnější nežli tapety. Nátěrové hmoty pro plastiku se kupují zcela běžně a nanáší se válečkem, schovají veškeré nedostatky stěn, jako jsou rýhy a dírky a mimoto se zcela opticky ztratí nerovnost stěn. Pro koupelnu se dá použít marmolin, je vodotěsný a dekorativně neotřelý a velice odolný, dá se omývat a nedrží nečistoty. Marmolin je směs ušlechtilých zrníček kamínků smíchaných se pojivem, nanáší se nerezovou stěrkou a jede to velice rychle a lehce. Do obytných místností je nejtvácnější akrylová stěrková hmota (třeba minichovská omítka).

s pozdravem ADMIN

Přidat nový příspěvek