Re: zatepleni podlahy

ADMIN | 18.06.2016

Dobrý den Milane.

1.) Předpokládám, že máte klasický MD s výškou stropu 205cm. Pokud nejste tedy miniaturního vzrůstu, tak bohužel zevnitř polystyren nedáte, neboť síla stropu by měla odpovídat síle stěny. Řešením i když né moc dobrým je foukaná izolace, nicméně strop je jen z lehké překližky, takže by se při tlakování vyboulil. Všechno je o tom, kolik práce a peněz jste ochoten obětovat. Zamozřejmě, že se dá podhled stropu rozebrat a dostnete se na plechovou krytinu, tu pak můžete svépomocí nastříkat pur pěnou Foam Lock, je to tatáž co nabízejí firmy jako zakázkovou stříkanou izolaci, tuto si však nastříkáte sám.
Takže... nejlépe demontovat celý podhled a prostor vyplnit izolační vatou, případně polystyrenovými deskami co se tam vejde. Pokud použijete polystyren síly cca 7-10cm a pořádně ho slepíte pur pěnou s kopírováním sklonu střechy, včetně dobrého přilepení na střechu (zevnitř), můžete po zabroušení nanést na polystyren rovnou lepidlo a perlinku bez dalšího zaklápění, pokud dáte více vrstev perlinky a lepidla, vznikne Vám zcela monolitický, teplý a stabilní strop pro běžnou výmalbu.

2.) Podlahu zateplete v klidu zespodu pod domkem. Jak jsem již mnohokráte psal stáhněte polystyren, který dáte na stěny až k zemi a zamezte tím profukování pod domkem. Při vytápění, únik teplata podlahou a vyzařování tepla zemí, ohřeje prostor pod domkem na cca 14st což postačí k tomu, aby nebyla zima od nohou. Mimoto nic pod domkem nezmrzne. Pokud budete lišák uděláte si v domku někde otevírací podlahu a tudy můžete pod domek lézt a uschovávat zde ovoce a zeleninu, případně jiný poklad. Pokud se Vám bude zdát teplota pod domkem nízká, můžete u kamínek udělat otvor s venilátoem a můžete pod domek foukat teplejší vzduch z místnosti. V každém případě je nutné zamezit "průvanu" pod domkem !!! Pokud k tomuto budete skutečně chtít zateplit ještě podlahu, použijete k tomu buď kamennou, nebo keramickou vatu, nebo polystyrem, tyto nařežete podle roztečí mezi nosnými prkny a nacpete je tam. Pokud použijete polystyren, tak doporučuji lepit pur pěnou. Viděl jsem již i zateplení podlahy molitanovými matracemi ze starých postelí, což podle mně není nic proti ničemu a službu to také udělá a mimoto se dají pořídit za hubičku. Do stropu bych toto řešení nedoporučoval, neboť je nasákavý, v podlaze to nevadí.

3.) Petry se samozřejmě dají pohodlně použít a plně vytopí celý (zateplený) domek, my máme krbová kamna TIM SYSTEM PICOLLO na ty nejkrutější mrazy, jinak topíme tepelným čerpadlem, které pořídíte použité za cca 5000,-, topení je skoro zdarma. Jinak pro vytápění například koupelny se dají použíl topné fólie, které se podkládají pod lino nebo plovoučku. !!!!! KOMÍN !!!!! musíte zásadně předělat, komín na plyn nelze použít na pevná paliva - VYHOŘÍTE. Zásadně musí být prostup stropem a střechou izolovaný, prodávají se k tomu dvouplášťové kouřovody, které mají mezi sebou izolaci. Také musíte izolovat stěnu za krbovkami (kamny) nehořlavým materiálem, prodávají se k tomu speciální desky které izolují žár, tedy když budete hořákem zahřívat přední stěnu, na té zadní udržíte ruku. Pamatujte na to, že máte dřevěný domek. Pokud namítnete, že existují protipožární sádrokartony, tak je třeba uvést jejich odolnost na pravou míru, jsou to jen dočasné ochrany k vytvoření času na únik a nikoli pro trvalé zatížení. Já jsem k tomuto účelu použil dveře z plechové skříňka (fabrické) a za ní jsem nacpal kamennou vatu. Pod krbovky se musí také vložit plát nehořlavého materiálu s velkým přesahem před krbovky, aby vypadnutý uhlík nezaložil požár, na to jsou kalená skla, já jsem použil slzičkový plech síly 5mm. Pokud budete šikovný, můžete prostor pod domkem vytápět teplem, získaným izolací zadní stěny za krbovkami, tedy konkrétně - sežeňte si panelákový dvouřadý plochý radiátor, jeden díl namontujte pod domek, druhý díl na zadní stěnu za krbovkami, dopňte termostat, oběhové čerpadlo a expnzi, propjte a je to. Princip - při topení se ohřeje panel (radiátor) za krbovkami, ohřeje vodu v radiátoru, když dosáhne teplotu třeba 50st. sepne termostat přidělaný na zadní stěnu radiátoru čerpadlo, které prožene horkou vodu do radiátoru pod domkem a ochladí se radiátor za krbovkami. Zabijete dvě mouchy jednou ranou a to, že zamezíte žáru na stěnu za krbovkami a ještě vytopíte prostor pod domkem, který Vám ohřeje podlahu. Všechno se dá propojit běžnou hadicí pro podlahové vytápění, případně obyčejným PPR, či PE. Na krásu se pod domkem nehraje.

s pozdravem ADMIN

Přidat nový příspěvek