Umístění a uskladnění Mobilheimu - problém se stavebním úřadem

Michal | 05.04.2017

Dobrý den,
mám koupený mobilheim a bohužel náš stavební úřad dělá maximum pro to, abych ho nemohl používat na svém pozemku. Akutně mám ale jiný problém a to ten, že si mobilheim na pozemku nemohu ani "uskladnit" než získám povolení k jeho užívání (územní souhlas). Na stavebním úřadě mi tvrdí, že si ho tam nemůžu ani zaparkovat i když ho nebudu používat. V ničem neporadí a jen vyhrožují pokutou v rozmezí 30 000,- až 500 000,-.
Pozemek je vedený jako orná půda a je na okraji vesnice vedle rodinných domů a zahrad. Podle územního plánu je můj pozemek na hranici zastavěného území a tím se na stavebním úřadě pořád ohánějí, že když není v zástavbovém území, tak nemůžu vůbec nic. Otázka zní zda si opravdu nemohu ani zaparkovat Mh na ornou půdu, která není v zástavbovém území?
Nevím jestli tu někdo řešil podobnou situaci jako já. Pokud ano budu moc rád za jakékoliv zkušenosti.

Co se týče normálního užívání Mh, tak si musím zažádat o změnu uzemního plánu, aby můj pozemek byl v zástavbovém území. Jinak mi nedovolí udělat přípojky na elektřinu, vodu a kanalizaci. To je tak na 1-1,5 roku a bude stát docela dost peněz, ale řešitelné. Bohužel jsem byl naivní a koupil nejdřív Mh. Nenapadlo mne, že stavební úřad bude dělat takové problémy.

Přidat nový příspěvek