Re: okna

ADMIN | 22.01.2018

Dobrý den,
bohužel o žádném výrobci nevím, jediný dodavatel, na kterého jsem měl kontakt svou nabídku zrušil a okna přestal dodávat.

Co se běžných plastových oken týče, tak se samozřejmě dají v pohodě vyměnit, pokud nemáte domek zateplený budete muset udělat ostění, tedy nějaký rám okolo oken, nejlépe ze dřeva a je jedno, jestli ho uděláte zevnitř, nebo zvenčí, my máme běžná plastová okna 90x90cm, zásadní je ale po vyřezání otvorů na okna vložit a vlepit mezi venovní a vnitřní desku lať, tedy o tloušťce takové, jaká zůstane mezera mezi plášti, já jsem tam vkládal laťe šíře takové co se tam vešlo, aby byla vyztužená co největší plocha, slepoval jsem to polyuretanovým lepidlem, které nabobtná a perfektně vše slepí a vyplní, tatě pak pojistíte prostřelením sponkovačkou skrz plášt do latě jak zvenčí, tak zevnitř, pak (po vytvrzení) můžete rámy oken normálně vlepit do otvoru a přišroubovat vruty do vložených a přilepených latí. Nebojte, dělal jsem to již mnohokrát a vždy s úspěchem, takže vím co říkám. Pokud posunete rám okna tak, že kousek vystrčíte ven a kousek dovnitř, nebude to takové optické drama a pak už stačí jen dekorativne doladit třeba rámem z překližky.

s pozdravem Admin

Přidat nový příspěvek