Re: Re: krbová kamna

Vladimír | 24.11.2018

Děkuji za rady, celá akce mi trvala déle než jsem čekal (času málo a jiné práce moc), ale téměř vše co jsem v mobilheimu plánoval upravit je hotovo. Krbová kamna jsou nainstalována, fungují perfektně a ten pocit z příjemně praskajícího dřeva při topení a pohled na plameny v prosklených dvířkách kamen je parádní. Na podlahu mobilheimu pod kamna jsem dal perlinku a na ní pak dlažbu, na stěny jsem dal na vaši radu (děkuji) a použil pod dlažbu cetris desku, na strop jsem opět našrouboval cetris desku s perlinkou a přetáhl vnitřním štukem, stropní desku i dlažbu na stěnách opatřil na krajích lištami, komín samozřejmě dvouplášťový s keramickou vatou a nad střechu mobilheimu jsem ho nechal vyčnívat dva metry, tah komína je bezproblémový. Kromě kamen jsem provedl i další přestavby. Zrušil jsem karmu (místo ní je parádní botník) a do koupelny i kuchyně dal malé boilery - v koupelně na 15 litrů vody (na sprchu pro jednoho člověka vody bohatě dost), v kuchyni ještě menší s objemem 5 litrů vody (na umytí nádobí taky stačí). Do koupelny a do ložnice jsem instaloval malý přímotopy, pro jistotu ochrany před teplem jsem pod ně na stěny raději namontoval cetris desky. Do elektrické instalace jsem přidal dva jističe (tohle mi dělal elektrikář), jeden na bojlery a druhý na přímotopy. Udělal jsem i úplně nové rozvody vody (plast), samozřejmě jsem nainstaloval ventily na vypouštění vody na zimu když mobilheim nepoužívám. No a k mobilheimu jsem udělal i pergolu, tedy původně to měla být pergola, ale aby šlo grilovat či jen tak posedět u vínka i za horšího počasí udělal jsem i střechu (tedy místo pergoly jsem vytvořil přístřešek), boční stěny i strop jsem obložil palubkami a aby tam nebylo šero použil jsem i okno (plast). V příštím roce bych ještě rád provedl zateplení podlahy. Nevím ještě jestli použít polystyrén nebo vatu, ale přes zimu mám čas si vše rozmyslet. V každém případě moc děkuji za vaše rady s úpravami mobilheimů. Díky.

Přidat nový příspěvek