Re: Re: Re: Co udělat

Renata | 31.08.2019

Dobrý den všem a ADMINovi zejména,
jste neuvěřitelný člověk a já jsem v úžasu od první chvíle, kdy jsem tyto stránky objevila!!! Bohužel jsem je vyhledávala z důvodu bezmoci a shánění patřičných informací ke všemu okolo MD.
Omlouvám se předem, že můj příspěvek a žádost o radu nebude krátká...
Teta, spolu s mou maminkou, se rozhodla že se z Prahy odstěhuje za námi, do nejzápadnějšího místa naší republiky :-) Jsme akční rodina a všichni členové, hlavně ženy, jednáme rychle a "včera bylo pozdě". Což se stalo i nyní. Nápadem pro její bydlení bylo : nákup pozemku a na něj mobilheim. Vybráno na webu, zajelo se k prodejcům, podepsala se kupní smlouva na MD - 3 +KK, 12x 4,25m, použitý, dvojskla izolační, udáváno jako vhodné pro celoroční bydlení (440 tis.), elektrický krb v obýváku, jinak vytápění plynové - zde mě ihned napadlo tepelné čerpadlo, nebo elektrokotel.
Kupní smlouva uvádí prodej použitého MD s vybavením, a že souhlasíme s jeho stavem, ale bohužel nikdo z nás se nezeptal na stav konstrukce apod., jak zde také radíte :-( - to je asi první nebezpečí, kterému jsme se vystavily, no budeme doufat....
Následně byl zakoupen pozemek - travní porost, v územním plánování je ale pozemek určen k zástavbě, takže dotazem na životním prostředí - bude mi povoleno vyjmutí z půdního fondu - tak to by klaplo :-)
Informace k pozemku byla, že hned pod silnicí, která je na hranici pozemku vede kanalizace,voda, plyn a na pozemku je sloup el.vedení. Oběhla jsem si vodárnu, plynárnu i energetiku, abych se přesvědčila, že to tam skutečně vede a sdělila jim, že mi půjde o napojení MD. Nikdo mě nezarazil.
Na stavebním odboru Městského úřadu jsem také byla, tam mi bylo sděleno, že je potřeba mít projekt a to na umístění MD, nájezd na pozemek, na přípojky - to vše bude schvalováno formou územního souhlasu- od stavby nového RD se to byrokraticky liší ale jen velmi málo. -) Nicméně paní byla příjemná, doporučila donést vše ke schválení nejednou, aby nebylo několik koleček...
A teď projekt - projektanti jsou zavaleni, přesto se jeden uvolil... a teď to začalo:
1) kde máte projektovou dokumentaci k domu? Nebo alespoň technický výkres?
Dotaz na prodejce - odpověď: nic takového MD nemá, má jen certifikát, že splňuje EN 1647
2) Ať Vám prodejce potvrdí, že MD splňuje vyhl. 268/2009 Sb. o technických požadavcích na stavbu
Opět dotaz a odpověď: mám si tu vyhlášku vycucat? Není to RD, je to lepší karavan, nic takového potvrdit nemůžeme, nikdo to po nás nikdy nechtěl.
3) Nemůžu udělat projekt, pokud nemám dle čeho zakreslit MD a kde bude umístěn, s tím souvisí i projekt na přípojky a nájezd na pozemek.
4) Chtěla jsem alespoň rozjet přípojky na pozemek - do pomníčku zatím, ale odpověď byla: bez záměru, k čemu to bude, nelze o přípojky žádat.
Takže závěrem: mám mobilheim, mám pozemek, přípojky vedou u pozemku a ....
trochu humoru nakonec: teta si vybírá nové záclonky a přehozy na postele, s maminkou řeší jaký plot a bránu pro auto, stavbu terásku....a já jsem ve fázi, že projektant nemůže nic začít, protože nemám výkres MD, nevím jako co ho legalizovat, nemá 2,5m světlé výšky, takže jedině jako zahradní domek, popř. staveništní bouda ? Přípojky tím pádem také "ve vzduchu".... ale ta má děvčata už staví vodu na kafe.:-)
Kdokoli cokoli poradí- řešili jste, jako co jste MD uvedli do projektu? - budu moc vděčná!!!! Pustím se do jakéhokoli boje, jen vědět kde a s kým!!!
Děkuji předem všem ! :-) A ještě jednou - tyto stránky jsou něco úžasného a jejich tvůrci velké díky !!!
připijuji i e-mail: ondriskova@seznam.cz

Přidat nový příspěvek