Re: Re: Co dělat ? Jsem na startu ...

Renata | 30.10.2019

Dobrý den,
předně děkuji za reakci :-)! Jsem nyní ve fázi, že: mám Závazné rozhodnutí záměru: Obytný karavan - dočasná stavba na 10 let, je přípustný!!! Hurá, první vlaštovka...
Dále mám podanou žádost o vyjmutí ze ZPF, rovněž na 10 let, podle m2 na mobilheim, terasu a stání na auto s chodníčkem. S tím souvisel Plán rekultivace, co udělám po 10 ti letech...já budu samozřejmě žádat o prodloužení, ale v tuto dobu musím popsat jak zrekultivuji zpevněnou půdu po té době...
Žádost o Územní souhlas také podán, se souhlasy majitelů sousedních parcel...bude vydán ale až po vyjmutí ze ZPF. Žádost o přípojku na elektřinu mám rovněž podanou, jen jsem bojovala při udání jističe (3x25, nebo 3x32) s tím, zda půjdu "do elektrokotle či tepelného čerpadla" Nakonec jsem dala 3x25, myslím, že elektrokotel to zatím zmákne... uvidím, zda se časem do tepelného čerpadla pustím. Potud jsem to zatím zvládla sama, projektant mi přislíbil projekt na přípojky plynu, vody a kanalizace na pozemek na konci listopadu, dřív nemá časově šanci...to dnes tak bohužel je, řemeslníci, projektanti - zlaté dno!!! Ikdyž nebudu mobilheim připojovat na plyn, chci mít na pozemku všechny přípojky, vedou mi v silnici na hranici pozemku. Sloup s elektřinou mi stojí na pozemku :-)
Ale nyní - papíry, nepapíry - zítra mi na pozemek vezou mobilheim, ať už tam stojí, riskuji sice, ale žiji v oblasti, kde, pokud to nyní nedám na pozemek, tak se k tomu, díky počasí, dostanu až za půl roku... Ještě že ho potřebuji dát do provozu až v létě 2020, jsem ráda, že jsem se do toho pustila s takovým předstihem!!! V samém počátku jsem totiž opravdu byla v depresi i hysterii, že budu mít fotku pozemku a mobilheimu a bude na ně koukat... Ale to chce klid a dýchat...:-)
Pravdou je, že legislativa pojem mobilní dům nezná, vede ho jen jako výrobek plnící funkci stavby a ten se rovněž musí řídit zákonem a vyhláškou o, mimo jiné, světlé výšce 250 cm, atd... No a to ty z Anglie nemají, ten můj má 215 cm. Takže jediné, jak to bylo možné "projít", tady u nás, bylo pojmout záměr jako obytný karavan - stavba dočasná, s možností žádat o prodloužení. Musím říci, že vedoucí stavebního odboru byla vstřícná a hledala jak to pojmout, aby mi to mohla legálně povolit. Samozřejmě, že jako RD s číslem popisným v žádném případě, ale to mi bylo, po prostudování všeho kolem staveb, jasné. Jsem ráda v tuto chvíli alespoň za TOTO. Navíc, co bude za 10 let!!! Legislativa se, dle mého, k tomuto bude muset nějak postavit, a kdo ví, třeba přijde i rozumná změna zákona !!! :-) :-)
Takže díky za tyto stránky a už teď vím, jak zde budu čerpat inspiraci a rady na zateplení, přístavbu a jiné :-)
Mějte se hezky, i vy všichni, co zde radíte, či se ptáte a všem patří chvála. A ta největší ADMINovi, že něco takového je!!! :-)


Přidat nový příspěvek