Re: Sádrokarton

ADMIN | 19.07.2020

Otázka první je lehce zodpověditelná - ne, neboť není do čeho šroubovat, domek je jen překližka 5mm, museli by jste kontaktně lepit, nevím jak ostatní, ale sádrokarton do domku, který má soustavné pnutí sem tam, dle mého názoru to po nějakém krátkém čase bude praskat ve spojích. Pokud by jste chtěli pouze šroubovat museli by jste naprosto přesně vědět, kde je lať a kde není kabel. já jsem na obložení použil OSB desky a na ně jsem dával plastový obklad z Baumaxu, všechny desky jsou ve spojích slepené pur lepidlem a na stěnu jsou nalepené lepící nízkoexpanzní pur pěnou, Vruty jsem použil, ale nemohou se nijak silněji dotáhnout, neboť se hned vytrhly, tedy tam byly jen po dobu lepení a pak jsem je vyšrouboval. Samozřejmě by se tam mohly nechat pokud bych zahloubil pro každý díru. Použil jsem OSB desky 4xPD12mm a stejně se při tlaku prohýbají. Pokud by jste se jen přeci pustil do sádrokartonového stropu tak musím upozornit na fakt, že strop i střecha jsou jen za slabounké laťovky a mám obavu, že sádrokarton je na ně přliš těžký a prověsí se i s konstrukcí. Sádrokarton by byl těžký pro rozpětí cca 3m i pro střešní latě 6x4cm a domek nemá ani třetinovou lať. Pokud by jste tedy chtěli domek zdokonalit, museli by jste si střešní konstrukci vyztužit novými sinějšími vazníky s tím, že by původní strop musel do pryč. Nechci Vás odrazovat, jen prezentuji názor ze zkušeností. Přidám pár fotek do novinek.

s pozdravem Admin

Přidat nový příspěvek